گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

ایران بزرگترین کشور تروریستی نیست
  سخنگوی پوتین  

  ایران بزرگترین کشور تروریستی نیست  
دبستان: سخنگوی کرملین تاکید کرد: مسکو با قرار دادن نام ایران به عنوان بزرگترین کشور تروریستی به شدت مخالف است.

دمیتری پسکوف، گفت: مسکو امیدوار است بتواند روابط اقتصادی خود را با تهران گسترش دهد. ما با رویکرد دولت آمریکا که ایران را کشور شماره اول حامی تروریست در جهان می خواند، به شدت مخالفیم.

پسکوف افزود: همانطور که می دانید روسیه روابط خوب و دوستانه ای با ایران دارد. ما در زمینه های مختلفی با یکدیگر همکاری داریم و به این همکاری های خود در عرصه تجاری و اقتصادی ارج می نهیم. ما خواهان توسعه این روابط هستیم.

به گزارش ایسنا، وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره وجود اختلاف میان مسکو و واشنگتن در قبال ایران گفت: از هیچ‌کس پنهان نیست که روسیه و آمریکا بر سر یک سری مسائل جهانی و منطقه‌ای به شدت با یکدیگر اختلاف نظر دارند. اما این موضوع نمی‌تواند و نباید مانعی برای ایجاد و برقراری روابط سودمند میان مسکو و واشنگتن باشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است که ایران حامی اول تروریست در جهان است و واشنگتن از طریق تحریم با این کشور مقابله خواهد کرد.

همچنین وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه با انتشار فهرستی جدید از تحریم های واشنگتن علیه تهران 13 فرد و 12 شرکت را به اتهام همکاری با برنامه موشکی ایران هدف تحریم قرار داد.