گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

برخی تجهیزات آتش‌نشانی تقلبی است
  رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران  

  برخی تجهیزات آتش‌نشانی تقلبی است  
دبستان: رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: برخی تجهیزات خریداری شده برای آتش‌نشانی تقلبی است.

اقبال شاکری پس از سخنان شهردار تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشان و تشکر از رسانه‌ها گفت: باید گزارش‌های مربوط به حادثه پلاسکو گرفته و جمع‌بندی شود و در اختیار مردم و مسئولان مربوطه قرار بگیرد. همچنین ضروری است از موازی‌کاری و اتلاف منابع جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: نباید از انجام اقدامات اساسی برای ۳ هزار ساختمان ناایمن غافل شد و معاونان شهرداری باید بررسی کنند که از اقدامات خود در حادثه پلاسکو چه درسی گرفته‌‌اند. همچنین ضروری است درباره اقدامات انجام شده برای خانواده شهدا و کسبه پلاسکو گزارشی ارائه شود.

شاکری با بیان اینکه برخی تجهیزات خریداری شده برای آتش نشانی تقلبی است، اظهار کرد: مسئول واردات کالای تقلبی و قاچاق کیست؟ مسئول ناظر پروژه و مسئول خرید و فروش چه کسی است و مسئول عدم بازرسی مستمر کالا کیست؟

رئیس کمیته عمران شورای شهر اظهار کرد: سیستان و بلوچستان را آب برده است؟ مسئولان چه باید بکنند و مسئول اشتباهات سازمان هواشناسی که پیش‌بینی وزش نسیمی ملایم کرد، اما طوفان وزید کیست؟

وی با بیان اینکه در شورا باید به مسائل کلان و راهبردی پرداخت، خاطرنشان کرد: در صورت لزوم افراد را محرمانه بخوانید و مقصر را معرفی کنید، مردم از اینکه پاسکاری کنید خسته شده‌اند.

وی اظهار کرد: ناکارآمدی بیمه را چه کسی باید سروسامان بدهد؟ قوانین به اندازه کافی وجود دارد و نیازی نیست، منتظر لایحه مدیریت بحران ایمنی شهر باشیم.

شاکری با بیان اینکه همه اجزا به هم پیوسته هستند و همه مسئولیت دارند، خاطرنشان کرد: منظور من دفاع از قالیباف نیست، اما باید حیا کن رها کن را رها کنیم، زیرا ۴ سال است در شورای شهر زحمت می‌کشیم و تیم کارشناسی داریم و این آمادگی را داریم که برای پیشگیری اقدامات مداخله‌ای لازم را انجام دهیم و نباید احساسی تصمیم بگیریم.

وی تصریح کرد: کلاه مدیریت بحران بر سر دستگاه‌های اجرایی گشاد است و آنها حتی نمی‌تواند به درستی کارهای خود را انجام دهد.