گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

برگرازی 5000 راهپیمایی خودجوش در کشور
به مناسبت 22 بهمن
برگرازی 5000 راهپیمایی خودجوش در کشور
دبستان: قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: در 5 هزار نقطه از کشور مراسم راهپیمایی 22 بهمن در روز جمعه برگزار می‌شود.

نصرت‌الله لطفی در نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های راهپیمایی 22 بهمن سال جاری، گفت: انقلاب اسلامی ایران ضمن بازخوانی اسلام در عصر جدید آن را به عنوان یک قدرت تعیین کننده در جهان کنونی مطرح کرده و بر دوره بی‌باوری‌های دینی در تاریخ نوین جهان مهر پایان زد. از این‌رو انقلاب اسلامی در پایان دوره گذار از تجربه‌های پیشین جهانی و آغاز تجربه‌های جدید از مناسبات تمدنی قرار دارد و شعاع انوار آن به عنوان بیداری اسلامی جوامع دیگر را نیز در معرض دگرگونی قرار داد.

وی افزود: تفکر جدیدی که با ظهور انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت مبتنی بر نظریه آمیختگی و همگونی دین و سیاست که معطوف بر توانایی اندیشه دینی برای نظام‌سازی حکومتی است الگویی را شکل داد که در درون خود توانست یک فضای تمدنی را به وجود آورد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران انقلاب خود را بسیار عظیم‌تر، بالاتر و برتر از تقویم‌ها و تقدیرهای ناظران بین‌المللی و به رقم تلاش همه جانبه جهان سلطه و استکبار به پیروزی رساند و مردمی‌ترین نظام را بر پایه باورهای الهی و انسانی در کوتاه‌ترین زمان با رأی 98.2 درصدی مستقر ساخت و در ادامه در برابر کارشکنی‌های مستکبرین عالم و متحجرین دنیاپرست پله‌های رشد و پیشرفت و دستیابی به قله‌های افتخار را یکی پس از دیگری تجربه کرد.

لطفی همچنین بیان کرد: 22 بهمن امسال در حالی برگزار می‌شود که در روزهای منتهی به استقبال از فجر بار دیگر شاهد فداکاری، ایثار و شهادت جمعی از فرزندان پاک آتش‌نشان در حادثه ساختمان پلاسکو بودیم.

وی با تأکید بر حفظ وحدت که بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی ایران است، تصریح کرد: در راهپیمایی امسال نیز ملت ایران همچون سال‌های گذشته با حضوری یکپارچه و با گرایش‌ها و سلیقه‌های سیاسی عرصه حضور را پر می‌کنند و پیوند روشن ملت، مکتب و ولایت بار دیگر دشمنان را مأیوس و مسلمین و مستضعفان عالم را امیدوار خواهد کرد.

لطفی همچنین گفت:مردم ایران  22 بهمن امسال با حضور وصف ناپذیر ملت ایران در راهپیمایی یاوه‌گویی‌های دولت جدید و شیطان صفت ترامپ در آمریکا و بی‌اعتمادی به این شیطان بزرگ را پاسخی دندان‌شکن می‌دهند و مشت‌های گره کرده میلیون‌ها ایرانی پوزه آنان را به خاک خواهد مالید و مردم با اعلام بی‌اعتمادی کامل به آنها گزینه‌های روی میز خود را با فریاد رسا به آنها اعلام می‌کنند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تأکید کرد: مردم با بی‌اعتمادی و بی‌اعتنایی به یاوه‌گویی‌های شیطان بزرگ شجاعت، شکست‌ناپذیری، عزت‌خواهی و پیشرفت‌های بزرگ نظامی، فرهنگی و سعادت در پرتو ولایت نشان می‌دهند که آماده پاسخگویی قدرتمندانه به هرگونه تهدید نظامی هستند و اینها گزینه‌های روی میز ملت ایران است.

وی با اشاره به مراسم شب 22 بهمن، گفت:‌ در سال جاری به دلیل همزمانی شامگاه 21 بهمن با شروع ایام فاطمیه مردم در سراسر کشور به یاد تکبیرهای بهمن 57 نوای گلبانگ تکبیر فاطمی را نیز در آسمان کشور طنین‌انداز می‌کنند. در عین حال برای احترام به ایام فاطمیه امسال مراسم نورافشانی برگزار نخواهد شد.

لطفی همچنین تصریح کرد: در روز 22 بهمن نیز همزمان مردم از مسیرهای ده‌گانه منتهی به میدان آزادی و در شهرهای دیگر از هر قومیت و نژادی همه یکصدا استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را فریاد می‌زنند و این مراسم در 5 هزار نقطه از کشور رأس ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

وی با باین اینکه از 550 نخبه و اندیشمند از سایر کشورها برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آمده است، افزود: در مراسم سال جاری بیش از 6 هزار خبرنگار، عکاس و فیلمبردار راهپیمایی 22 بهمن را پوشش می‌دهند که 250 تن از آنها خبرنگار خارجی هستند. در عین حال بیش از 15 کیلومتر مسیر راهپیمایی به سیستم صوتی مجهز شده که مردم در جریان برگزاری مراسم قرار بگیرند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، تصریح کرد: برپایی نمایشگاه‌های عکس از توانمندی‌های کشور بر اساس شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از دیگر برنامه‌های راهپیمایی 22 بهمن سال 95 است.

وی افزود: مراسم 22 بهمن که سخنران آن در تهران رئیس جمهور کشور آقای حسن روحانی است، نیم ساعت مانده به اذان ظهر پایان می‌گیرد و نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

لطفی در پایان تأکید کرد: سخنرانان مراسم 22 بهمن در سراسر کشور شخصیت‌هایی از همه سلایق و گرایش‌های سیاسی هستند و این راهپیمایی به صورت خودجوش و حماسی ان‌شاءالله به خوبی و متفاوت‌تر از سال‌های پیش برگزار می‌شود، چرا که چنین راهپیمایی خودجوش و غیردستوری در سراسر دنیا بی‌بدیل است.