گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

تلاش امریکا برای تروریست نامیدن سپاه پاسداران
 تلاش امریکا برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی      دبستان: خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: دولت ترامپ در تلاش است تا نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

مقامات آمریکایی می‌گویند که دولت دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در حال بررسی یک طرح پیشنهادی برای اعلام کردن نام سپاه پاسداران ایران به عنوان یک سازمان تروریستی است و برای این منظور تاکنون با بخش‌های مختلفی در دولت رایزنی کرده است. اگر این تلاش‌ها به نتیجه برسد به اقدامات آمریکا علیه افراد و شرکت‌هایی که با سپاه در ارتباط هستند، افزوده می‌شود.

رویترز تاکنون نتوانسته است به رونوشتی از این طرح پیشنهادی دست پیدا کند اما احتمال می‌رود که به صورت یک دستور اجرایی خطاب وزارت امور خارجه باشد و این وزارتخانه را ملزم کند که نام سپاه پاسداران را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام کند.

به گفته این مقامات آمریکایی، واشنگتن همچنین در حال بررسی این مساله است که آیا نام اخوان‌المسلمین را نیز به عنوان گروه تروریستی اعلام کند یا نه. به نظر می‌آید که تصمیم‌گیری درباره آن به تعویق افتاده باشد.

به گزارش رویترز، این اقدام آمریکا می‌تواند تنش‌ها با ایران را افزایش دهد و مبارزات علیه داعش و عراق را سخت‌تر کند.