گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

دانشور دومین طلای ایران را به دست آورد
  دوچرخه سواری قهرمانی آسیا   

  دانشور دومین طلای ایران را به دست آورد  
دبستان: سومین روز از رقابت های دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در هند با کسب مدال طلای محمد دانشور در ماده تایم تریل پیگیری شد.

سومین روز از رقابتهای دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در بخش پیست امروز چهارشنبه در مواد مختلف در پیست دوچرخه سواری دهلی نو پیگیری شد.

در مسابقه امروز محمد دانشور رکابزن ملی پوش کشورمان موفق شد در فینال ماده یک کیلومتر تایم تریل به مدال طلا دست یابد.

دانشور با ثبت زمان یک دقیقه و ۳ ثانیه و ۱۲۵ صدم ثانیه توانست رکورد ایران و خودش را دو مرتبه در مسابقه امروز ماده تایم تریل رده سنی بزرگسالان (در مسافت یک کیلومتر) شکسته و این مدال را از آن خود کند.

ملی پوش شایسته کشورمان سال گذشته نیز در مسابقات ژاپن موفق به کسب مدال شده بود. اکنون جمع مدال های ایران در این رقابتها به ۲ طلا و ۲ نقره رسیده است.

همچنین در ادامه این مسابقات در فینال ماده یک کیلومتر تایم تریل جوانان، کسرا باقرپور با ۷ رکابزن دیگر به رقابت پرداخت که در نهایت با زمان یک دقیقه و ۷ ثانیه و ۹۹۱ صدم ثانیه در رده پنجم قرار گرفت.

همچنین دیگر رکابزنان ایران نیز امروز در مواد اومنیوم ۲۰۰ متر بانوان و دور امتیازی با رقبای خود مسابقه دادند.

محمد اسماعیل چایچی در ماده اسکرکت اومنیوم زمین خورد و از ادامه مسابقه خود بازماند.

در ماده ۲۰۰ متر بانوان، فاطمه هداوند موفق شد به مرحله یک هشتم نهایی راه یابد اما در این مرحله در رقابت با حریفان قدر خود نتوانست به مرحله یک چهارم صعود کند. ریحانه طالبی دیگر رکابزن ایران در همین ماده از رسیدن به این مرحله بازماند.

در مرحله مقدماتی ماده تعقیبی انفرادی جوانان نیز نرگس عبدی در رده هشتم قرار گرفت.

در ماده دور امتیازی و در رده سنی جوانان، امیرحسین جمشیدیان چهارم شد و در رده سنی بزرگسالان محمد رجبلو عنوان ششم را از آن خود کرد.

سی و هفتمین دوره رقابتهای دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان و بیست و چهارمین دوره مسابقات دوچرخه سواری جوانان آسیا از ۱۸ تا ۲۲ بهمن ماه در هندوستان برگزار می شود.