گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

وزیر اطلاعات: خبرهای خوشی داریم اما ...
  وزیر اطلاعات  

  خبرهای خوشی داریم اما هنوز موقع گفتن آن فرا نرسیده  
 دبستان: وزیر اطلاعات از ضربه زدن به گروه های تروریستی خبر داد و گفت: در آینده نزدیک جزئیات به اطلاع مردم خواهد رسید.

حجت‌الاسلام محمود علوی در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: خبرهای خوشی داریم اما هنوز موقع گفتن آن فرا نرسیده است.

وی با اشاره به اقدامات وزارت اطلاعات برای مقابله با گروهک‌های تروریستی گفت: اقداماتی صورت گرفته و سربازان گمنام امام زمان (عج) اشراف دارند و هوشیارند.

وزیر اطلاعات تأکید کرد: نیروهای ما هرگونه حرکتی را در جهت آسیب زدن به کشور خفه می‌کنند.

علوی ادامه داد: اطلاعات تکمیلی در آینده نزدیک به اطلاع مردم خواهد رسید.

وزیر اطلاعات همچنین ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس رهنمودهای رهبری و آرمان های انقلاب به پیش می رود و همانطور که امام راحل نیز فرمودند، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی همچنین در مورد تامین امنیت انتخابات گفت: وزارت اطلاعات از مدتها پیش برای ایجاد انتخاباتی آرام و کم حاشیه از لحاظ امنیتی، سیاسی و اجتماعی با همکاری سایر نهادهای اثرگذار در مساله امنیت و سلامت انتخابات، کار را شروع کرده است.

وی تصریح کرد: زمینه های تامین آرامش، امنیت و سلامت انتخابات در زمینه های امنیتی، سیاسی و اجتماعی آنچه که مربوط به این وزارتخانه است آغاز شده و با تدبیر و عقلانیت ادامه دارد.

وزیر اطلاعات در خصوص توصیه به مردم برای انتخابات سال آینده نیز گفت: همانطور که در مجلس شورای اسلامی مشارکت حداکثری را داشتیم، التهاب در فضای انتخابات با پیگیری وزارت اطلاعات مدیریت شد و هر کسی قصد تخریب علیه کاندیدایی را داشت، به آن تذکر داده شد.

علوی اضافه کرد: ظرف هفت الی هشت ماه قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی، حرکت های تخریبی مدیریت شد و مشارکت بالا و نشاط را شاهد بودیم ولی التهابی وجود نداشت.

وی یادآور شد: در انتخابات گذشته تخریب و التهاب نداشتیم و فقط تبلیغ بود. انتخابات سال 94 جزو کم حاشیه ترین انتخابات ازنظر امنیتی و سالم ترین انتخابات بود.

علوی تاکید کرد: در انتخابات پیش رو نیز همین مساله را دنبال می کنیم. افراد از تخریب کاندیداها به طور جدی خودداری کنند و هر کسی کاندیدای مد نظر خود را تبلیغ کند.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: افراد به شرع مقدس اسلام، سفارش امام راحل و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه انتخابات توجه کنند و انتظار مردم نیز از فعالان سیاسی این است در چارچوب عقل، شرع و عقلانیت حرکت کنند و مطمئنا انتخاباتی پرشور با مشارکت حداکثری و با سلامت و رقابت سالم خواهیم داشت.

علوی در خصوص استمرار ادامه کار شورای تعیین صلاحیت استعلامات نیز گفت: این شورا مقطعی نیست و به منظور تعیین صلاحیت مدیران کشور و افرادی که در این حوزه ها معرفی می شوند، فعالیت می کند. این شورا دائمی است و برای اطمینان از صحت عملکرد.