گزارش ویژه دبستان / بررسی تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در ایران
گزارش ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان
یادداشت ویژه دبستان / سالمرگ شیخ فضل الله
 
 
 
 

بازارچه

پیروزی 6 امتیازی پرسپولیس برابر تراکتورسازی
  هفته بیستم  لیگ برتر  

پیروزی 6  امتیازی پرسپولیس برابر تراکتورسازی
دبستان: تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی برابر تراکتورسازی گام بلندی برای رسیدن به عنوان قهرمانی برداشت و با روحیه‌ای بالا به دربی خواهد رفت. البته این تیم یک اخراجی هم داشت.

آخرین دیدار از هفته بیستم شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر بین تیم های پرسپولیس و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این بازی با برتری ۳ بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. مهدی طارمی(۲)، رامین رضاییان(۲۴) و وحید امیری(۶۴) برای پرسپولیس گل زدند.

 تراکتورسازان در حالی گام در این میدان گذاشتند که چند بازیکن خود را به دلایل مختلف در اختیار نداشتند. این تیم چند بازیکن مصدوم و محروم داشت و به خاطر محرومیت از سوی فیفا نمی توانست از نوراللهی، بیک زاده و عالیشاه استفاده کند. 

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا، رامین رضاییان(۹۳ سامان نریمان جهان)، محسن مسلمان، سروش رفیعی(۸۲ صادق محرمی)، مهدی طارمی و وحید امیری.

ترکیب تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، هادی کاظمی، محسن بنگر، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، جاسم کرار، شهرام گودرزی(۲۹ لوسیانو ادینیو)، محمد نوری، فرزاد حاتمی، محمد ابراهیمی و مهدیزاده.

پرسپولیس در شرایطی این بازی را با پیروزی پشت سرگذاشت که روز قبل از دیدار با تراکتورسازی کارلوس کی روش اعلام کرد به خاطر اضافه وزنی که بازیکنان پرسپولیس پیدا می کنند، آنها را به اردوی تیم ملی دعوت نخواهد کرد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ با این پیروزی ۴۸ امتیازی شد و با فاصله ۹ امتیازی نسبت به تراکتورسازی در صدر جدول رده بندی لیگ برتر باقی ماند و گام بزرگی برای قهرمانی در لیگ شانزدهم برداشت.